ثبت نام رو رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام رو رشته های بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی هرساله در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و در دو نیمسال تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می نماید گه با عنوان دوره های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شناخته می شود.ر

با توجه به اینکه پذیرش در این دوره ها بصورت بدون آزمون بوده و داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته می شوند و همچنین تنوع رشته های این دانشگاه در هر دو مقطع زیاد میباشد، متقاضیان زیادی داوطلب تحصیل درمراکز علمی کاربردی شده اند.

رشته های دانشگاه علمی کاربردی در چهار گروه صنعت ، کشاورزی ، مدیریت و فرهنگ و هنر ارائه میگردد که داوطلبان میتوانند بر اساس علاقه خود در یکی از این گروه ها اقدام به انتخاب رشته نمایند.

برای مشاهده لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

در پذیرش دوره های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی سوابق تحصیلی داوطلب ملاک قرار گرفته و معدل مدرک پایه اصل مهم برای قبولی داوطلب محسوب می گردد.

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر هرساله معمولا از مرداد ماه شروع شده و تا اواخر شهریور ادامه دارد . همچنین ثبت نام نیمسال دوم ( ورودی بهمن ماه )  معمولا از نیمه دوم دی ماه شروع می گردد.

لازم به ذکر می باشد که ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی معمولا زودتر از ثبت نام کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه شروع می شود و داوطلبان به مدت یک هفته الی 10 روز فرصت نام نویسی خواهند داشت.

ثبت نام دوره های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته بصورت اینترنتی بوده و داوطلبان موظفند در بازه زمانی اعلام شده به شرح ذیل نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند:

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس org
 • دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • مطالعه و بررسی لیست رشته های ارائه شده
 • خرید کارت اعتباری و دریافت سریال ثبت نام
 • ورود به سیستم ثبت نام و تکمیل مشخصات داوطلبی
 • انجام انتخاب رشته و دریافت رسید ثبت نام

همچنین دانشگاه علمی کاربردی معمولا پس از اتمام پذیرش در نیمسال اول (ورودی مهر) ، اقدام به جذب دانشجو در مرجله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی می نماید که در این دوره داوطلبان میتوانند با اطلاع از رشته های موجود در مراکز دانشگاهی ، با در دست داشتن مدارک لازم به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند. زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی معمولا از نیمه دوم آبان می باشد.

برای مشاهده لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون آزمون می توانید از این صفحه استفاده نمایید.

شرایط ثبت نام و شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شامل دو بخش عمومی و اختصاصی می باشد که بشرح ذیل می باشد:

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی در هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی یکسان بوده و بهره مندی از این شرایط برای همه متقاضیان الزامی می باشد.

 

 • اعتقاد کامل داشتن به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • پایبندی به احکام عملی اسلام (انجام واجبات و دوری از محرمات)
 • عداوت نداشتن با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • متناسب بودن وضعیت جسمی داوطلب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • شهرت نداشتن به انجام کارهای غیراخلاقی در طول دوران تحصیلی یا شغلی
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی برای داوطلبان مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی، داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید در یکی از رشته های فنی و حرفه ای ، کاردانش و نظری و یا داشتن دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (4 ساله و یا 6 ساله نظری و فنی حرفه ای) می باشد.

و شرایط اختصاصی برای داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی، دارا بودن مدرک کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی:

همانطور که اشاره شد رشته های دانشگاه علمی کاربردی در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی در قالب 4 گروه آموزشی ارائه میشود . گروه صنعت اولین گروه از رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی می باشد که شامل رشته های پرطرفدار مهندسی مانند: مهندسی عمران ، مهندسی برق ، مهندسی معماری ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی معدن و رشته های مرتبط با تجهیزات پزشکی و اتاق عمل می باشد.

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی می توانید از این صفحه استفاده کنید.

رشته های گروه مدیریت و خدمات اجتماعی تقریبا همه رشته های علوم انسانی را شامیل می شود که میتوان به رشته های مدیریت ، حسابداری ، حقوق ، علوم تربیتی ، تربیت بدنی و علوم سیاسی اشاره نمود.

رشته های علوم پایه در زیرمجموعه گروه کشاورزی قرار می گیرند که شامل رشته های علوم آزمایشگاهی ، گیاه پزشکی ، دامپروری ، محیط زیست ، شیلات و باغبانی می باشد.

و آخرین گروه مربوط به رشته های فرهنگ و هنر می باشد که اکثر رشته های هنری از قبیل کارگردانی ، بازیگری ، معماری داخلی ، موسیقی ، گردشگری ، طراحی و دوخت لباس ، گرافیک ، نقاشی و گرایش های مختلف زبان را شامل میشود.

داوطلبان در هنگام انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی مجاز به انتخاب 30 رشته محل در مقطع کاردانی و 20 رشته محل در مقطع کارشناسی در هریک از گروه های ذکر شده می باشند.

داوطلبان عزیز در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی به سایت سامانه ندای مشاور به نشانی اینترنتی moshaverin.org مراجعه نمایید یا با شماره های زیر تماس بگیرید. مشاوران ما از ساعت 8 صبح تا 12 شب پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره 9099071375

همراه اول 99221106

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی:

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی در لیتست پذیرفته شدگان این دانشگاه قرار گرفته شده باشند بایستی برای انجام ثبت نام نهایی با در دست داشتن مدارک ذیل به واحد پذیرفته شده مراجعه نمایند:

 • شش قطعه عكس تمام رخ 4×3 تهیه شده در سال جاری.
 • تصویر شناسنامه و اصل آن جهت مطابقت.
 • تصویر كارت ملی و اصل آن جهت مطابقت.
 • اصل دیپلم كامل متوسطه (برای پذیرفته شدگان مقطع کاردانی)
 • اصل مدرک فوق دیپلم و یا کاردانی (برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته)
 • اصل فرم تأییدیه معدل جهت فارغ التحصیلانی كه تاكنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
 • گواهی اشتغال به كار با امضا و مهر بالاترین مقام مسؤل، آخرین فیش حقوقی و آخرین حكم كارگزینی یا قرارداد معتبر انجام كار (برای پذیرفته‌شدگان شاغل)
 • مدرك نظام وظیفه برای برادران مشمول.

پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی توجه داشته باشند که بایستی با ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی ؛ ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان این دانشگاه رو انجام دهند. در این مرحله پذیرفته شدگان با ورود به این سامانه میتوانند مدارک هویتی و داوطلبی خود را بارگزاری نموده و نسبت به دریافت شماره دانشجویی اقدام نمایند.